Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów

Zdrowie zębów nierzadko jest czynnikiem warunkującym komfort i swobodę życia. Osłabione i bolące zęby to uporczywa dolegliwość. W klinice Sobota House of Dentistry dbając o zdrowie naszych pacjentów poprawiamy również jakość ich życia. Cieszy nas każdy, nawet mały sukces stomatologiczny. Świadomość rzetelnie wykonanej pracy dodaje nam sił i motywacji do dalszego działania. Stawiamy przede wszystkim na zadowolenie i dobre samopoczucie klienta zarówno podczas leczenia jak i po opuszczeniu naszych gabinetów.

CZYM JEST NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW?

Nadwrażliwość zębów to bardzo uciążliwe schorzenie jamy ustnej. Nie pozwala na całkowite rozkoszowanie się spożywanymi posiłkami. Bardzo ciepłe lub zimne napoje powodują ból i uczucie dyskomfortu, problem sprawia przegryzanie twardych pokarmów. Nadchodzi moment, gdy nadwrażliwość jest na tyle męcząca, że warto zapoznać się z opcjami umożliwiającymi pozbycie się problemu. W kliknice Sobota House of Dentistry mamy do dyspozycji kilka skutecznych metod, którymi walczymy z nadwrażliwością. Wiemy jak pomóc pacjentom, przynosząc im ulgę w codziennym życiu.
Nadwrażliwość zębów zwykle spowodowana jest albo nieprawidłową higieną jamy ustnej, próchnicą, chorobą okulzyjną albo wadami zgryzu. Czynniki te powodują odsłonięcie zębiny oraz uszkodzenie szkliwa co prowadzi do przeszywającego bólu. Nadwrażliwość może być skutkiem nieodpowiedniego szczotkowania zębów. W przypadku stosowania bardzo twardej szczoteczki, gwałtownych ruchów szczoteczką i złej techniki mycia może dojść do podrażnienia dziąseł co w konsekwencji pogłębia nadwrażliwość odsłaniając szyjki zębowe.

JAK LECZYĆ NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW?

Aby raz na zawsze wyleczyć problem nadwrażliwości, nasi stomatolodzy proponują różne sposoby. Najważniejsze jest usunięcie próchnicy oraz wypełnienie ewentualnych ubytków w uzębieniu. Już te dwa zabiegi bardzo często niosą ulgę i poprawiają komfort spożywania posiłków pacjentów. W przypadku gdy nadwrażliwość postępuje dalej, oferujemy usługę zamknięcia lub zmniejszenia średnicy kanalików zębinowych lub też przykrycie korzeni zębów ich własnym dziąsłem.
Nadwrażliwość nie musi towarzyszyć w życiu codziennym. Jest to schorzenie całkowicie i bezboleśnie usuwalne. Możliwości radzenia sobie z nim są ogromne, a nasi specjaliści dzięki doświadczeniu sprostają każdemu powierzonemu im zadaniu. Aby uniknąć nawrotów nadwrażliwości zębów naszych pacjentów zachęcamy, aby każdego dnia pamiętali o profilaktyce. Dlatego przypominamy o myciu zębów po każdym posiłku, stosowaniu odpowiednich szczoteczek, nici dentystycznych czy płynów do płukania jamy ustnej. Zdajemy sobie sprawę jak uciążliwym problemem jest nadwrażliwość zębów, dlatego nie bagatelizujemy tego schorzenia i staramy się pomóc pacjentom w każdej potrzebie.

ZALETY LECZENIA NADWRAŻLIWOŚCI ZĘBÓW W KLINICE

  • Dokładna diagnostyka
  • Umiejętność skutecznego leczenia nadwrażliwości nawet podczas jednej wizyty
  • Uczucie ulgi pojawiające się wraz z leczeniem schorzenia przez naszych lekarzy
  • Podkreślanie wagi profilaktyki w leczeniu nadwrażliwości
  • Indywidualne podejście do każdego naszego pacjenta

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).