Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy

W klinice Sobota House of Dentistry przede wszystkim troszczymy się o pacjenta. Dlatego z całych sił staramy się rozwiązywać wszystkie stomatologiczne problemy pacjentów oraz wprowadzać przyjazną atmosferę. Wizyta ma być przyjemnością oraz okazją do zadbania o zdrowie. Każdy kto do nas trafi może być pewien, że zostanie potraktowany z pełnym profesjonalizmem i doceni indywidualne podejście do pacjentów naszych lekarzy.

CZYM JEST I JAK OBJAWIA SIĘ PRÓCHNICA

Nie zawsze dbając o higienę jamy ustnej jest się w stanie ustrzec przed próchnicą. Szczotkowanie oraz stosowanie nici dentystycznych może nie wystarczyć w przypadku wrażliwych zębów. Próchnica i tak się pojawia. Wywołana jest ona przez bakterie nagromadzone w jamie ustnej. Próchnicę pogłębiać może między innymi podjadanie słodkich przekąsek, dlatego warto wyeliminować je z codziennej diety. Bakterie tworzą nalot który przemienia się w płytkę nazębną. Leczenie próchnicy, tak samo jak innych dolegliwości, warto rozpocząć w jak najwcześniejszym stadium. Aby móc jak najsprawniej zdiagnozować próchnicę, należy systematycznie umawiać się na wizyty kontrolne, podczas których lekarz wykryje wszelkie nieprawidłowości w uzębieniu. Niewyleczona odpowiednio wcześnie próchnica, może zakończyć się koniecznością przeprowadzenia leczenia kanałowego. Zachęcamy każdego pacjenta, aby nie bagatelizował problemu próchnicy i jak najwcześniej udał się do naszej kliniki.

LECZENIE PRÓCHNICY W NASZEJ KLINICE

Wieloletnia praktyka lekarzy w klinice Sobota House of Dentistry sprawia, że próchnicę leczą szybko i niezwykle dokładnie. Najnowocześniejszy sprzęt jakim dysponują nasze gabinety pozwala na uratowanie zęba nawet w zaawansowanym stadium próchnicy oraz na jego wzmocnienie i zapobieganie nawrotom dolegliwości. Zależy nam, aby zachować możliwie jak największą część zęba. Zanim zdecydujemy się na ingerencję wiertłem dentystycznym dokładnie badamy każdy przypadek. W momencie gdy próchnica jest znacznie rozwinięta, stomatolog oczyszcza chorą tkankę, a w miejsce ubytku zakłada szczelne wypełnienie. Bezpłatne znieczulenie komputerowe stosowane w naszej klinice to pewność bezbolesnego i kompletnie niewyczuwalnego zabiegu.

PROFILAKTYKA

Naszych pacjentów regularnie zapraszamy na wizyty kontrolne. Chcemy, aby jak najdłużej mogli cieszyć się zdrowymi i naturalnymi zębami. W razie potrzeby chętnie dzielimy się tajnikami poprawnego dbania o higienę jamy ustnej. Z doświadczenia wiemy, że profilaktyka to klucz do zdrowego uzębienia. Zapobiegając schorzeniom, pacjenci mogą ograniczyć wizyty w naszej klinice do minimum. W przypadku nawet najmniejszego dyskomfortu w jamie ustnej umów się na wizytę w naszej klinice. Nasi lekarze zadbają o kondycję Twojego uzębienia oraz pokażą jak każdego dnia troszczyć się o piękne i zdrowe zęby.

ZALETY LECZENIA PRÓCHNICY W KLINICE

  • Dokładna diagnostyka
  • Zachęcanie do profilaktyki
  • Nowoczesny sprzęt diagnostyczny
  • Bezpłatne znieczulenie komputerowe

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).