Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Usuwanie diastemy

Usuwanie diastemy

Niestety nie zawsze naturalne uzębienie jest zadowalające. Bardzo wielu pacjentów naszej kliniki chciałoby uatrakcyjnić wygląd uzębienia. My jesteśmy tego świadomi i chętnie pomagamy pacjentom z każdym problemem z jakim do nas trafiają. Ich radość po udanym procesie leczenia to dla nas największa nagroda. Wtedy wiemy, że to co robimy jest potrzebne i poprawia jakość życia naszych pacjentów oraz całokształt ich zdrowia.

CZYM JEST DIASTEMA?

Diastema to przestrzeń między górnymi jedynkami. Nie dla wszystkich dotkniętych diastemą jest ona problemem. Jednak do naszej kliniki trafiają pacjenci, dla których przerwa między siekaczami jest uciążliwa i chcieliby się jej pozbyć. Może ona powodować dyskomfort podczas spożywania posiłków lub też po prostu być powodem gorszej samooceny. Diastema zaliczana jest do zaburzeń ułożenia zębów i wyróżnia się kilka jej rodzajów:

  • pojawia się z uwagi na przerost wędzidełka wargi (błony, która łączy dziąsło z wargą)
  • przestrzeń powstaje w przypadku braku siekaczy bocznych
  • diastema, która widoczna jest podczas wyrzynania się zębów u dzieci w wieku 7-9 lat

W klinice Sobota House of Dentistry proponujemy sprawdzone metody likwidowania diastemy. Co istotne, najpierw warto umówić się na konsultację stomatologiczną. Pierwsza wizyta to czas na zadawanie pytań, dokładne zdiagnozowanie przyczyny schorzenia i zaproponowanie indywidualnego i najefektywniejszego sposobu rozwiązania problemu. Właśnie wtedy razem z lekarzem pacjent może ustalić drogę leczenia i podjąć pierwsze kroki.

JAK LECZYMY DIASTEMĘ W NASZEJ KLINICE?

Aby pozbyć się niechcianej przerwy między zębami, z pomocą dla naszych pacjentów przychodzi technologia licówek kompozytowych lub licówek porcelanowych. Innym sposobem może być leczenie aparatem ortodontycznym lub też w szczególnych przypadkach wszczepienie implantów, które spowodują rozpieranie zębów trzonowych. Każda z powyższych metod wyróżnia się skutecznością i jest gwarancją dla pacjenta na całkowite pozbycie się problemu diastemy. Nasi specjaliści zadbają o komfort podczas leczenia oraz zachwycający efekt końcowy, na bieżąco kontrolując postępy. Wiemy, że diastema nie każdemu jej posiadaczowi przeszkadza ze względów estetycznych. Jednak naszych pacjentów zachęcamy do jej usunięcia nawet w przypadku jej akceptacji wizualnej. Z uwagi na fakt, że przestrzeń między jedynkami może przyczyniać się do wad zgryzu, a nawet do schorzeń dziąseł, w trosce o zdrowie naszych pacjentów proponujemy im możliwości pozbycia się diastemy. Co więcej, diastema może być przyczyną wady wymowy, dlatego pozbycie się jej może przyczynić się do polepszenia sposobu mówienia pacjenta. Umów się na wizytę w naszej klinice i przekonaj się, że dla nas każdy problem stomatologiczny jest do rozwiązania. Doświadczenie sprawiło, że mamy wiele sprawdzonych metod, którymi z powodzeniem leczymy.

ZALETY LECZENIA DIASTEMY W KLINICE SOBOTA HOUSE OF DENTISTRY:

  • Dostosowanie odpowiedniej metody leczenia do indywidualnych do potrzeb pacjenta
  • Lekarze gotowi aby rozwiać wszelkie wątpliwości pacjentów
  • Jakość wykonywanych usług oraz naturalnie wyglądające zęby po zabiegu

Efekty usuwania diastemy

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).