Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe

Stomatologia to nasza pasja, którą staramy się dzielić z pacjentami przekazując im wiedzę oraz sposoby dbania o higienę jamy ustnej. W naszych gabinetach pracują specjaliści zajmujący się każdą dziedziną stomatologii. To właśnie oni sprawiają, że pacjent nie musi się niczym przejmować, tylko zaufać nam i poddać się leczeniu. Niedoskonałości na zębach, różnego rodzaju uszkodzenia mogą ograniczać w pełnym korzystaniu z życia. Niekiedy krępują, onieśmielają, a w skrajnych wypadkach przyczyniają się do uczucia wstydu. Nie musi tak być.

CO TO SĄ LICÓWKI PORCELANOWE?

Licówki porcelanowe to jedna z metod na przywrócenie blasku zębom. Nadają one naturalny wygląd, śnieżnobiałą barwę i odpowiedni kształt uzębieniu. W klinice Sobota House of Dentistry potrafimy poradzić sobie nawet z najcięższymi uszczerbkami zębów. Dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i wykwalifikowanemu personelowi, skutecznie zmieniamy oblicze uzębienia pacjentów. Aby jak najlepiej dopasować licówki pod względem zdrowotnym, funkcjonalnym i estetycznym, stosujemy technologię Digital Smile Design. Dzięki niej, już na samym początku leczenia potrafimy pokazać pacjentowi planowany końcowy efekt, dopasowując indywidualnie projekt uśmiechu do rysów twarzy pacjenta.

JAK WYGLĄDA PROCES LECZENIA LICÓWKAMI PORCELANOWYMI?

Licówki porcelanowe wykonywane są w renomowanym laboratorium techniki estetycznej. Każda z nich projektowana jest z precyzją i szczególną uwagą, aby pacjent był maksymalnie zadowolony z wyniku leczenia. Porcelanowa warstwa nakładana na powierzchnię zębów maskuje przebarwienia, szpary między zębami, a nawet zastępuje większe ubytki np. przy ukruszonym zębie. Wszystko to robimy przy zachowaniu zębów pacjenta, są one jedynie powleczone wzmacniającą porcelanową powłoką. Chcąc, żeby nasi pacjenci mogli przetestować czy proponowane przez nas porcelanowe licówki będą im odpowiadać na 100%, oferujemy tymczasowe licówki testowe. Daje to możliwość dokładnej oceny i zapewnia dodatkowy czas na podjęcie decyzji, która zmieni na zawsze oblicze pacjenta.

ETAPY ZAKLADANIA LICÓWEK PORCELANOWYCH

Każde leczenie w naszej klinice jest bardzo dokładnie zaplanowane. W leczeniu zębów nie ma miejsca na błędy, dlatego rzetelnie wykonujemy następujące kroki, aby osiągnąć upragnione efekty:

  • Na samym początku istotna jest wizyta, podczas której zaplanujemy całe leczenie. Wtedy pacjent ma szansę na zadawanie pytań, przedstawienie swojej wizji. Lekarz szczegółowo przebada, zdiagnozuje problem i upewni się co do metody leczenia.
  • Jeżeli decyzja o nakładaniu licówek porcelanowych zostanie podjęta, zęby zostają odpowiednio oszlifowane, robiąc wystarczająco przestrzeni na założenie przyszłych licówek. Pobierany jest wycisk, aby laboratorium protetyczne mogło wykonać idealnie dopasowane do potrzeb pacjenta licówki porcelanowe.
  • Na zakończenie kuracji, lekarz sprawdza czy kształt i barwa licówek jest zadowalająca i jeżeli wszystkie kryteria są spełnione, licówki zostają zacementowane.

ZALETY LECZENIA LICÓWKAMI PORCELANOWYMI W NASZEJ KLINICE STOMATOLOGICZNEJ

  • Nowoczesna metoda na przywrócenie zębom blasku oraz upragnionego kształtu
  • Możliwość wypróbowania licówek korzystając z tymczasowych licówek testowych
  • Nowoczesna technologia Digital Smile Design
  • Profesjonalizm naszych specjalistów

Efekty założenia licówek porcelanowych

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).