Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe

Klinika Sobota House of Dentistry w trzech słowach to profesjonalizm, życzliwość oraz innowacyjność. Profesjonalizm ponieważ kompetentnie podejmujemy się każdego leczenia. Życzliwość ponieważ bezstresowe podejście do pacjenta oraz jego dobre samopoczucie jest dla nas sprawą priorytetową. Innowacyjność ponieważ kierujemy się najnowszymi światowymi trendami w stomatologii, nieustannie szkolimy się i wprowadzamy najnowocześniejsze technologie istniejące na rynku.

CZYM SĄ LICÓWKI KOMPOZYTOWE?

Dzięki licówkom kompozytowym efekt pięknych i zadbanych zębów możliwy jest do uzyskania podczas tylko jednej wizyty w naszej klinice. Założenie licówek tego typu nie wymaga wcześniejszego szlifowania zęba, dlatego zabieg jest szybki i komfortowy. Co istotne dla wielu pacjentów, niepotrzebne jest stosowanie znieczulenia ponieważ podczas osadzania licówek nie następuje ingerencja w tkanki zęba. Zabieg polega na przyklejeniu żywicy łączącej (tzw. bond) na powierzchnię zęba oraz materiału kompozytowego, które w połączeniu nadają nowy wygląd uzębieniu. Licówki kompozytowe są tańszą alternatywą dla licówek porcelanowych. Często służą jako rozwiązanie tymczasowe, zastępowane po kilku latach porcelanowymi odpowiednikami. Wygląd oraz odcień licówek zawsze konsultujemy z pacjentem ponieważ zależy nam żeby był w pełni usatysfakcjonowany z efektu końcowego. Dokładnie projektujemy kształt licówek i radzimy w doborze kolorystyki tak, aby wpasowały się w barwę naturalnych zębów.

KIEDY WARTO STOSOWAĆ LICÓWKI KOMPOZYTOWE?

Można wyliczyć bardzo wiele defektów maskowanych za pomocą licówek kompozytowych. Są to m.in.: wszelkiego rodzaju przebarwienia, korekta kształtu zęba, zamknięcie szczelin między zębami (diastemy), pozbycie się białych plam nazębnych, a nawet częściowa odbudowa uszkodzonych zębów. Licówki kompozytowe sprawdzają się też w przypadku nadawania ostatecznego kształtu zębów, które leczone były ortodontycznie. Aby jak najdokładniej przeprowadzić zabieg, klinikę Sobota House of Dentistry wyposażyliśmy w nowoczesny sprzęt stomatologiczny tj. mikroskop i lupy powiększające.

JAK DBAĆ O LICÓWKI KOMPOZYTOWE – NASZE ZALECENIA

  • Aby zapobiec próchnicy, licówki należy szczotkować tak samo jak naturalne zęby, najlepiej po każdym posiłku. Żeby jeszcze sumienniej dbać o higienę jamy ustnej, zalecane jest stosowanie nici dentystycznej.
  • Regularnie umawiaj się na wizyty kontrolne do naszej kliniki, aby stomatolog skontrolował stan licówek oraz całego uzębienia.
  • Skontaktuj się z lekarzem w przypadku zaobserwowania zgrzytania zębami. Zgrzytanie może pogorszyć stan licówek, dlatego warto skonsultować ze stomatologiem jak temu zapobiec.
  • Staraj się unikać spożywania twardych pokarmów. Orzechy lub surowe warzywa mogą uszkodzić licówki kompozytowe.

ZALETY ZASTOSOWANIA LICÓWEK KOMPOZYTOWYCH W KLINICE

  • Efekt prostych i białych zębów
  • Zabieg zamykający się w jednej wizycie
  • Brak ingerencji w strukturę zęba
  • Alternatywa dla licówek porcelanowych
  • Wytrzymałość oraz wysoka jakość materiału

Efekty wykonania licówek kompozytowych

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).