Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Korony porcelanowe

Korony porcelanowe

Nieprzeciętna jakość zabiegów oraz wykwalifikowany i doświadczony personel sprawiają, że usługi w klinice Sobota House of Dentistry są na bardzo wysokim poziomie. Pomaganie pacjentom to dla nas ogromna satysfakcja i staramy się robić wszystko, aby czuli że nie lekceważymy ich zdrowia. Dobro pacjenta jest u nas na pierwszym miejscu, dlatego każdy kto do nas trafia może być pewien, że znajduje się w dobrych rękach.

KIEDY POTRZEBNA JEST PORCELANOWA KORONA?

Nawet jeden zniszczony, przebarwiony czy ułamany ząb może zepsuć efekt wizualny całego uzębienia. Taki ząb często jest przyczyną skrępowania, a nawet kompleksów. Nie tylko wygląda nieestetycznie, ale niewyleczony może prowadzić do dalszych komplikacji, a w konsekwencji wpływać na kondycję sąsiadujących zębów. Niejednokrotnie jedynym sensownym rozwiązaniem i jednocześnie ratunkiem dla takiego zęba jest porcelanowa korona, która wzmacnia ząb i poprawia jego wygląd. Specjaliści w naszej klinice potrafią zadbać i poprawić stan uzębienia każdego pacjenta. Regularnie przychodząc do nas na kontrole, pacjent może być pewien, że jego zęby będą odpowiednio wyleczone, a uśmiech będzie lśnił. Warto skontaktować się z nami w przypadku pozornie nawet najmniejszego defektu w jamie ustnej, ponieważ im wcześniej mu zaradzimy, tym lepiej dla ogólnego zdrowia pacjenta. W przypadku gdy uszkodzenie zęba jest już znaczące, może się okazać, że tradycyjne sposoby leczenia mogą nie wystarczyć. Wtedy potrzebna jest rekonstrukcja zęba i to właśnie porcelanowa korona w wielu przypadkach sprawdza się najlepiej.

JAK WYGLĄDA PROCES PLANOWANIA I ZAKŁADANIA KORONY?

Zanim przystąpimy do osadzania korony, priorytetem jest dla nas wzmocnienie uszkodzonego zęba, lub w niektórych przypadkach osadzenie w jego miejscu implantu. Kontynuowanie leczenia jest możliwe wtedy, gdy jesteśmy całkowicie pewni, że korona założona będzie na solidny fundament, który ją utrzyma. Dzięki współpracy z laboratorium stomatologii estetycznej, wykonywane dla naszej kliniki korony są precyzyjnymi rekonstrukcjami zębów. Wysokiej jakości porcelana nie jest podatna na odbarwienia i gwarantuje trwałość korony. Odcień korony dopasowany jest do barwy naturalnych zębów. Aby zaoszczędzić czas pacjentów, cały proces to zazwyczaj tylko dwie wizyty. Pierwsza to szlifowanie wycisk zębów, a druga to osadzenie korony.

JAK DBAĆ O KORONĘ PORCELANOWĄ PO ZABIEGU?

O korony porcelanowe należy dbać dokładnie tak samo jak o naturalne zęby. Szczotkowanie przynajmniej dwa razy dziennie to podstawa, ale najlepiej po każdym spożytym posiłku. Warto stosować nici dentystyczne oraz płyny do płukania jamy ustnej i zwracać szczególną uwagę na doczyszczenie ciasnych przestrzeni międzyzębowych. Istotne są również wizyty kontrolne u stomatologa, który dokładnie sprawdzi czy nie powstały uszkodzenia korony.

ZALETY WYKONANIA KORONY PORCELANOWEJ

  • Wzmocnienie zęba, na którym osadzona zostanie korona
  • Współpraca z laboratorium stomatologii estetycznej
  • Porcelana odporna na odbarwienia
  • Korona dopasowana barwą do uzębienia
  • Cały proces zamyka się w dwóch wizytach

Korona porcelanowa - efekty leczenia

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).