Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł

Nasza klinika stawia na skuteczność leczenia łącząc ją z przyjaznymi warunkami, w których pacjent dobrze się czuje i nie odczuwa lęku. Higiena jamy ustnej ma ogromne znaczenie na ogólny stan zdrowia każdego człowieka, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i odpowiednia dbałość. Nasi lekarze to wykwalifikowani specjaliści gotowi aby nieść pomoc i wspierać pacjenta w procesie leczenia.

JAK WYGLĄDA ZAPALENIE DZIĄSEŁ?

Zdrowe i piękne zęby wiążą się ze zdrowymi i silnymi dziąsłami.Zęby i dziąsła silnie oddziałują na siebie nawzajem, dlatego tak ważna jest troska zarówno o tkankę twardą jak i miękką jamy ustnej. Krwawiące, opuchnięte lub miękkie dziąsła, brzydki zapach z ust, nadwrażliwość na ciepło lub zimno, to oznaki, aby udać się po pomoc do stomatologa. Symptomy te świadczą o stanie zapalnym dziąseł i mają miejsce gdy drobnoustroje chorobotwórcze osadzają się na płytce nazębnej. Przy pomocy lekarza, stan zapalny to schorzenie proste do wyleczenia. Warto szybko rozpocząć walkę ze stanem zapalnym, ponieważ może on prowadzić do paradontozy, a w konsekwencji do utraty części uzębienia.

JAK LECZYĆ ZAPALENIE DZIĄSEŁ?

Wizyta kontrolna to czas, w którym zapoznajemy się z kondycją uzębienia pacjenta i planujemy leczenie, które ma na celu wyeliminowanie źródła problemu. Co ważne, odpowiednie leczenie to sposób na poradzenie sobie z chorobą nie tylko tymczasowo, ale również na zapobieganie nawrotom w przyszłości. Przyczyn zapalenia dziąseł jest wiele, dlatego do każdego przypadku pochodzimy indywidualnie i stosujemy spersonalizowane leczenie. Pamiętając, że zdrowe dziąsła to zdrowe zęby, uczymy pacjentów jak o nie dbać i stawiamy na profilaktykę, która pomoże zapobiec podobnym objawom. Aby zapobiec w przyszłości ponownemu pojawieniu się zapalenia dziąseł naszym pacjentom proponujemy następujące kroki w codziennej dbałości o higienę jamy ustnej:

  • szczotkowanie zębów minimum 2 razy dziennie, a jeżeli to możliwe to po każdym spożytym posiłku
  • szczotkowanie zębów ruchami wymiatającymi, szczoteczkę ustawić pod kątem 45 stopni oraz doczyszczać nawet trudno dostępne miejsca w okolicy dziąseł
  • dobranie odpowiedniej szczoteczki do zębów (najlepiej nie za duża główka, ponieważ może sprawiać kłopot w dotarciu do zakamarków uzębienia)
  • codzienne nitkowanie zębów
  • stosowanie płynu do płukania ust
  • dostosowanie pasty do zębów do potrzeb wrażliwych zębów oraz do problemów z nadwrażliwymi dziąsłami

W naszej klinice rozwiążemy problem z krwawiącymi, opuchniętymi i bolącymi dziąsłami. Wystarczy umówić się na wizytę stomatologiczną, a nasi lekarze z pewnością zaradzą uciążliwemu schorzeniu. Przyjdź do kliniki Sobota House of Dentistry i przekonaj się o skuteczności zabiegów.

ZALETY LECZENIA ZAPALENIA DZIĄSEŁ W KLINICE SOBOTA HOUSE OF DENTISTRY:

  • Spersonalizowane leczenie każdego pacjenta
  • Stawiamy na profilaktykę, aby uniknąć podobnego schorzenia w przyszłości
  • Dbając o kondycję dziąseł troszczymy się o stan całego uzębienia

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).