Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Miniimplanty

Miniimplanty

W naszej klinice nie przestajemy szukać nowych rozwiązań, aby poprawić jakość przeprowadzanych zabiegów i aby dbać o wygodę u naszych pacjentów. Widząc uśmiech na twarzach pacjentów oraz ich wdzięczność po udanym leczeniu, wiemy, że to co robimy często zwiastuje im lepsze życie, a nam przynosi niezwykłą satysfakcję. Jednak nie osiadamy na laurach. Cały czas z zaangażowaniem doskonalimy się i szlifujemy umiejętności, aby nikt kto do nas przychodzi nie poczuł się zawiedziony.

CO TO JEST MINIIMPLANT ORTODONTYCZNY?

Dzięki współczesnym osiągnięciom w dziedzinie ortodoncji, proste zęby są na wyciągnięcie ręki każdego, a na zamierzony efekt leczenia wcale nie trzeba długo czekać. Miniimplanty ortodontyczne to niekonwencjonalne rozwiązanie korekcji zgryzu. Są to tytanowe śruby, które utrzymują zęby ustawione prawidłowo na swoim miejscu, jednocześnie sprawiając, że zęby krzywo ustawione wyrównują swoje ułożenie. Miniimplanty to droga do pięknego zgryzu w nieinwazyjny i w niedokuczliwy sposób. Długość leczenia miniimplantami ustalana jest indywidualnie z pacjentem, zazwyczaj jest to czas od 1 do 12 miesięcy.

SZYBKA ORTODONCJA

Podczas leczenia, mocowane są pacjentowi, w zależności od potrzeb, jeden lub kilka miniimplantów. Sam zabieg trwa krótko i przy użyciu znieczulenia komputerowego jest on całkowicie niewyczuwalny. Rozmiar montowanych miniimplantów jest niewielki, dzięki czemu nie przeszkadzają i nie zaburzają komfortu życia codziennego naszych pacjentów. Gdy korekcja zgryzu przebiegła pomyślnie, miniimplanty są z łatwością i bezboleśnie usuwane i pacjent od tej chwili może cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Miniimplanty ortodontyczne to idealna alternatywa dla aparatu stałego, gdy niepotrzebne jest prostowanie całego uzębienia, tylko korekcja ułożenia niektórych zębów. Jest to szybki i skuteczny sposób na pozbycie się mankamentów w zgryzie pacjenta. Niejednokrotnie ustawienie jednego zęba może mieć wpływ na całe leczenie ortodontyczne.

JAK DBAĆ O HIGIENĘ JAMY USTNEJ PODCZAS PROCESU LECZENIA?

Ważne jest dokładne szczotkowanie okolic wokół miniimplantów aby nie gromadziły się bakterie. Nie wskazane jest stosowanie szczoteczek elektrycznych oraz ciągłe dotykanie miniimplantu językiem. Przy zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej, nie ma szans, aby wdarła się infekcja. Jeżeli miniimplant powodowałby podrażnienie, należy zastosować odrobinę wosku ortodontycznego, a w przypadku gdyby drażliwość nie ustąpiła, należy udać się do ortodonty, który odpowiednio zabezpieczy miniimplant.
Jeżeli Twoim marzeniem jest korekcja zgryzu, zapraszamy na wizytę w naszej klinice. W skład naszego personelu wchodzą lekarze specjalizujący się w leczeniu ortodontycznym. Do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie i szczegółowo wgłębiają się w problematykę. Wizyta w klinice Sobota House of Dentistry to gwarancja na udane leczenie.

ZALETY WYKONANIA MINIIMPLANTÓW W KLINICE

  • Szybki do zaobserwowania efekt leczenia
  • Korekcja ustawienia kilku zębów na raz
  • Estetycznie wyglądające rozwiązanie korekcji zgryzu
  • Nie powodują dyskomfortu w życiu codziennym pacjenta

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).