Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Clear Aligner

Clear Aligner

Proste zęby to dosłownie sposób na lepsze życie. Nie tylko poprawiają wygląd zewnętrzny każdego z nas, ale również mogą zniwelować napięcia szczęki czy nawet bóle głowy. Nauczeni doświadczeniem, potrafimy dobrać odpowiednie leczenie ortodontyczne do potrzeb każdego naszego pacjenta.

Kiedy warto leczyć nakładkami Clear Aligner?

Clear Aligner to nowoczesne rozwiązanie dla osób z niewielką wadą zgryzu. Estetyczne i nieinwazyjne nakładki na zęby mogą przekonać nawet najbardziej zagorzałych przeciwników leczenia ortodontycznego. Nie każdy może pozwolić sobie na widoczne metalowe zamki na zębach lub po prostu ich nie chce ze względów estetycznych. I tu właśnie z rozwiązaniem przychodzi system Clear Aligner.

Czym są nakładki na zęby Clear Aligner?

Clear Aligner to przeźroczyste nakładki stosowane w leczeniu ortodontycznym i korygujące wady zgryzu. Taka metoda leczenia wymaga od pacjenta dyscypliny, ponieważ sam musi zadbać o codzienne ich stosowanie i o ich czystość. Tylko regularne stosowanie nakładek przynosi efekty. Nakładki nie rzucają się w oczy, dopasowują się do zębów i zapewniają komfort użytkowania. Leczenie nakładkami clear aligner nie przysparza bólu oraz nie przeszkadza w życiu codziennym.

Jak wygląda leczenie za pomocą systemu Clear Aligner?

Na poszczególnych etapach pacjent otrzymuje trzy przezroczyste i idealnie dopasowane do zgryzu nakładki, które różnią się od siebie siłą oddziaływania na zęby. Wykonane z miękkiego materiału są wygodne i nie powodują bólu czy ucisku. Łatwo można je zdjąć do jedzenia i czyszczenia, co ułatwia utrzymanie higieny. Ilość etapów jest indywidualnie ustalana zależnie od potrzeby korekcji zgryzu. Nakładki należy nosić całą dobę. Dlatego też samodyscyplina pacjenta ma bardzo duży wpływ na przebieg leczenia. Jeśli systematyczność nie będzie problemem, to efekty są już widoczne po około trzech miesiącach. Pierwsza wizyta to konsultacja z ortodontą, dokładna analiza zgryzu i dostosowanie odpowiedniej metody do jego naprostowania. Po przedstawieniu szczegółowego planu leczenia i jego akceptacji, w laboratorium wykonywane są komplety nakładek. Wraz z postępowaniem leczenia, wykonywane są nowe nakładki pasujące do zmieniającej się pozycji zgryzu.
Jeśli dostrzegalne są mankamenty w Twoim uzębieniu to nie zastanawiaj się dłużej. Nakładki na zęby są praktycznie niewidoczne, a w sprawny i estetyczny sposób możesz mieć piękny i zdrowy uśmiech. Zadzwoń lub napisz do nas a my zaplanujemy wizyty u naszego specjalisty. Przyjdź i przekonaj się, że warto, bo piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki.

Zalety leczenia przy pomocy Clear Aligner

  • Naturalny wygląd zębów, prawie niezauważalne rozwiązanie korekty zgryzu
  • Efekty widoczne już po 3 miesiącach
  • Możliwość utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej
  • Komfortowe zastosowanie
  • Szybki proces zakładania i ściągania nakładek

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).