Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny

Aby poprawić komfort życia codziennego oraz samoocenę naszych klientów proponujemy leczenie ortodontyczne. Świadomość niesienia pomocy daje nam dużo satysfakcji i chcąc jak najlepiej wywiązać się z naszych zobowiązań, stawiamy w naszej klinice na jakość.

Dlaczego warto założyć aparat ortodontyczny?

Leczenie wad zgryzu za pomocą aparatu ortodontycznego to nie tylko poprawa estetyki uśmiechu. Trudności w doczyszczeniu krzywych zębów skutkują narażeniem na próchnicę oraz na choroby przyzębia, a niewłaściwe ułożenie zgryzu powoduje nadmierne ścieranie się zębów podczas jedzenia. Tutaj z pomocą przychodzi leczenie ortodontyczne. Efekty jakie można uzyskać niejednokrotnie zaskakują naszych pacjentów. Okres leczenia ortodontycznego jest krótki w porównaniu z tym, że jego rezultaty pozostają na całe życie. Prosty zgryz nie tylko poprawia jakość życia, ale również pomaga w zwalczaniu kompleksów. Leczenie planowane jest według indywidualnych potrzeb pacjenta. Co najważniejsze, nie usuwamy zębów, które są krzywe tylko staramy się wydzielić dla nich miejsce w szczęce. Metody, które stosujemy są sprawdzone i skuteczne, a pacjent na bieżąco może zaobserwować zmiany jakie zachodzą w jamie ustnej. Niezwykle ważny jest stan zdrowia zębów i dziąseł naszych pacjentów, dlatego regularne przeglądy u naszych stomatologów są standardem w procesie leczenia. Podczas regularnych wizyt kontrolnych u ortodonty, nasi pacjenci są także objęcie profesjonalną opieką higienistki. Systematyczne usuwanie kamienia nazębnego i osadów pozwala utrzymać odpowiednią higienę jamy ustnej podczas noszenia aparatu. Daje nam też gwarancję, że zęby będą zdrowe i zadbane po zakończeniu leczenia ortodontycznego.

Proces leczenia ortodontycznego

O tym jaki będziesz nosić aparat oraz jak będzie dokładnie przebiegał Twój proces leczenia decyduje wiele czynników. Dlatego też niezbędna poza ogólną konsultacją jest wizyta diagnostyczna. Składa się na nią kilka etapów. Najpierw ortodonta przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Następnie wykonywana jest sesja fotograficzna wewnątrz ustna oraz portretowa. Pobierane są wyciski, a co istotne, standardem w naszej klinice jest także badanie mięśni i stawów pod kątem choroby okluzyjnej. Na podstawie zabranych informacji przeprowadzana jest dokładna analiza oraz przygotowywany jest projekt Twojego nowego uśmiechu. Dopiero po tym procesie i po akceptacji planu leczenia możemy rozpocząć Twoją przygodę z ortodoncją.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Używamy trzech rodzajów aparatów ortodontycznych:

  • Aparaty stałe – polega to na mocowaniu zamków ortodontycznych do zewnętrznych powierzchni zębów. Mogą być one wykonane z metalu, ceramiki lub są kryształowe.
  • Aparaty Clear Aligner – system do korekty niewielkich wad zgryzu, za pomocą estetycznych przezroczystych nakładek na zęby.
  • Aparaty ruchome – stosowane zazwyczaj u najmłodszych pacjentów, których część zębów to jeszcze zęby mleczne a dzięki nim możliwe jest uniknięcie ortodontycznego w dorosłym życiu.

Zalety leczenia aparatem ortodontycznym

  • Wymarzony uśmiech
  • Korekta zgryzu jest trwała i wada nie powraca
  • Stała opieka naszych lekarzy oraz higienistki
  • Nie usuwamy zębów aby ułatwić leczenie
  • Ulga w dolegliwościach stawów skroniowych

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).