Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Usuwanie złamanych narzędzi

Usuwanie złamanych narzędzi

Niezwykłą satysfakcję niesie nam widok pacjentów zadowolonych z efektów proponowanego przez nas leczenia. Staramy się zmienić stereotyp wizyt stomatologicznych, wprowadzając do naszego gabinetu harmonię, komfort i w pełni wsłuchując się w oczekiwania pacjenta. Jesteśmy dumni, że w naszej załodze mamy specjalistów zajmujących się różnymi dziedzinami stomatologii. Przyjdź do Sobota House of Dentistry i przekonaj się jak piękny i zdrowy może być Twój uśmiech.

KIEDY NALEŻY USUNĄĆ ZŁAMANE NARZĘDZIE Z KANAŁÓW ZĘBOWYCH?

Złamanie narzędzi podczas zabiegu leczenia kanałowego nie oznacza braku kompetencji stomatologa, spowodowane może być zużyciem narzędzia czy dużą krzywizną kanału. Narzędzia te są na tyle małych rozmiarów, że ułamanie się ich zdarza się nawet gdy zabieg przeprowadzany jest prawidłowo. Ulegają naciskom pod wpływem których pękają. Gdy utkną w kanale zębowym mogą powodować uczucie dyskomfortu. Nasi specjaliści wiedzą, jak się ich pozbyć przynosząc pacjentowi ulgę. Podstawą do pomyślnego przeprowadzenia zabiegu jest wiedza lekarza, ale również dysponowanie mikroskopem, który umożliwia prawidłowe zlokalizowanie ułamanego narzędzia w kanale. Średnica takich narzędzi wynosi nawet 0,06 mm. To właśnie dlatego tak trudno je zlokalizować i usunąć. Co więcej, pozakrzywiane lub zarośnięte kanały mogą być czynnikiem dodatkowo utrudniającym pozbycie się zaklinowanych narzędzi. Narzędzie w kanale samo w sobie nie stanowi niebezpieczeństwa dla zdrowia pacjenta. Co może być niepokojące, to bakterie wytworzone wokół niego, które mogą prowadzić do zapalenia kości.

ZABIEG USUWANIA NARZĘDZI W NASZEJ KLINICE

Mikro odłamki narzędzi stoją na przeszkodzie do całkowitego wyleczenia zęba. Przy pomocy mikroskopu, tomografii komputerowej i zdjęć RTG, stomatolodzy w naszej klinice bezproblemowo radzą sobie ze znalezieniem oraz usunięciem uciążliwych odłamków. Po pozbyciu się niechcianych części narzędzi, rozpoczynamy na nowo leczenie kanałowe zęba, które kończy cały proces leczenia. Na samym końcu wykonujemy zdjęcie rentgenowskie, aby mieć absolutną pewność powodzenia w leczeniu. Za sprawą bezpłatnego znieczulenia komputerowego, nasi pacjenci nie muszą obawiać się bólu podczas zabiegu. Całe leczenie wykonujemy w bezstresowej i przyjaznej atmosferze, a pacjentom, którzy odczuwają większy lęk możemy zaproponować zastosowanie gazu rozweselającego. W klinice Sobota House of Dentistry, specjalista w dziedzinie endodoncji lekarz stomatolog Monika Lądowska. Wszystkie zabiegi leczenia kanałowego wykonuje przy użyciu mikroskopu, który gwarantuje precyzję oraz najwyższą jakość przeprowadzanego leczenia. Współpracuje z największym producentem narzędzi kanałowych w Polsce i prowadzi wykłady, kursy oraz szkolenia dla lekarzy z zakresu endodoncji. Jest lekarzem godnym zaufania, który fachowo pomaga każdemu trafiającemu do niej pacjentowi.

ZALETY ZABIEGU W KLINICE SOBOTA HOUSE OF DENTISTRY:

  • Precyzja specjalistów naszej kliniki
  • Bezpłatne znieczulenie komputerowe
  • Specjalistyczny sprzęt umożliwiający usunięcie nawet najmniejszych złamanych narzędzi
  • Możliwość wykonania zdjęcia rentgenowskiego w gabinecie

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj ze stomatologiem!

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).