Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Usuwanie zębów

Usuwanie zębów

W klinice SOBOTA House of Dentistry najbardziej cenimy komfort i zdrowie pacjenta. Świadomość dobrze wykonanej pracy dodaje nam chęci do dalszego rozwoju oraz do działania by jak najskuteczniej pomagać lecząc. Uzębienie pełni bardzo ważną rolę w zdrowiu człowieka, a troska o zdrowe i piękne zęby wbrew pozorom nie musi wiązać się z uczuciem stresu. Nasi specjaliści dbają, aby pacjent nie czuł lęku podczas leczenia. Wręcz przeciwnie, chcemy, aby wizyta stomatologiczna kojarzyła się z chwilami relaksu.

BEZBOLESNE USUWANIE ZĘBÓW

W naszej klinice zabieg usunięcia zęba to nie powód do strachu. Oferujemy najnowocześniejsze techniki znieczulenia, które sprawiają, że moment ekstrakcji zęba jest całkowicie niewyczuwalny. Skuteczną metodą jest podanie pacjentowi znieczulenia komputerowego, które delikatnie dozuje dawkę środka znieczulającego, nie powodując uczucia rozpierania tkanek. Co ważne jest one bezpłatne dla wszystkich naszych pacjentów. Jeżeli jednak pacjent nadal obawia się zabiegu ekstrakcji, podajemy mu gaz rozweselający, który niweluje wszystkie lęki i pomaga się odprężyć.

KIEDY NALEŻY PRZEPROWADZIĆ ZABIEG EKSTRAKCJI ZĘBA?

Pomimo tego, że nowe technologie w stomatologii umożliwiają leczenie zęba nawet w trudnym przypadku, zdarza się, że ząb jest nie do uratowania i należy go usunąć. Do ekstrakcji kwalifikuje się ząb z uciążliwym stanem zapalnym przyzębia lub taki, który w wyniku uszkodzeń mechanicznych jest ułamany i niemożliwa jest jego rekonstrukcja.

USUWANIE ZĘBÓW

Najważniejsza dla naszych specjalistów jest możliwość leczenia. Usunięcie choćby jednego zęba traktujemy jako ostateczność. Najpierw dokładnie badamy problem i lokalizujemy przyczynę choroby zęba, a dopiero potem podejmujemy odpowiednie kroki. W przypadku ekstrakcji zęba musimy być pewni, że nie ma innej możliwości na jego uratowanie. Zabieg przeprowadzany jest możliwie jak najsprawniej. Nasi stomatolodzy to profesjonaliści, którzy dzięki zaawansowanej diagnostyce mają zabieg pod całkowitą kontrolą. Bardzo często moment samego usunięcia zęba jest zupełnie niewyczuwalny, co przełamuje lęki u naszych pacjentów.

USUWANIE ÓSEMEK ORAZ CHIRURGICZNE USUWANIE ZĘBÓW

W skład naszego personelu wchodzą lekarze zajmujący się różnymi dziedzinami stomatologii. Dzięki obecności chirurga, w klinice SOBOTA House of Dentistry bezproblemowo usuwamy chirurgicznie zęby mądrości. Ekstrakcję ósemek przeprowadza się w kilku określonych przypadkach. Przede wszystkim w momencie gdy wyżynając się mogą doprowadzić do dysfunkcji zgryzu, gdy są zagrożeniem dla sąsiadujących zębów lub gdy pojawia się stan zapalny otaczających tkanek.

ZALETY Z USUWANIA ZĘBÓW W KLINICE SOBOTA HOUSE OF DENTISTRY:

  • Dokładna diagnostyka tomograficzna.
  • Najnowocześniejsze i skuteczne sposoby znieczulania, także gazem rozweselającym.
  • Wyspecjalizowany personel, który potrafi zając się nawet skomplikowanymi przypadkami
  • Troska o dobre samopoczucie pacjenta w trakcie całego leczenia

Jak przeprowadzamy zabieg usuwania zębów?

Badanie wstępne

Do usunięcia kwalifikujemy tylko zęby których nie można uratować żadną metodą.

Diagnostyka

Wykonujemy zdjęcie rentgenowskie zęba przeznaczonego do usunięcia. W koniecznych przypadkach zalecamy i robimy tomografię komputerową.

Plan leczenia

Wybieramy metody leczenia które przyspieszają gojenie.

Higienizacja

Zalecamy oczyszczanie zębów z osadów i kamienia przed zabiegiem.

Leczenie i efekty końcowe

Jeśli po zabiegu zostały założone szwy, pacjent nigdy nie płaci za ich zdjęcie.

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konstulację i porozmawiaj ze stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).