Usługi

W klinice sobota house of dentistry oferujemy szeroki wachlarz
usług wykonywanych przez naszych specjalistów
zapoznaj się z naszą ofertą

Strona główna / Usługi / Odbudowa kości

Odbudowa kości

Stan uzębienia ma ogromny wpływ na całokształt zdrowia człowieka. Wiele chorób rozpoczyna się za sprawą problemów w jamie ustnej. W naszej klinice dbamy o każdy aspekt uzębienia pacjentów. Chcemy by cała struktura jamy ustnej była zdrowa, nie tylko same zęby, ale również dziąsła czy kości na których są osadzone. W trosce o naszych pacjentów robimy wszystko aby poczuli, że są oddani w dobre ręce. To umiejętności naszych lekarzy oraz indywidualne podejście do pacjenta są gwarancją na powodzenie w leczeniu.

KIEDY KONIECZNA JEST ODBUDOWA KOŚCI?

Zanik kości najczęściej jest spowodowany zwlekaniem z uzupełnieniem implantem usuniętego zęba. W miejscu gdzie kiedyś osadzony był korzeń dochodzi do regresu kośćca. Kość pozbawiona zęba nie jest potrzebna w trakcie np. spożywania posiłków i dlatego nieużywana z czasem zanika. Aby uzupełnić ubytek implantem konieczna jest podstawa na którą implant może zostać wszczepiony. W takim przypadku należy wykonać odbudowę kości. Innymi czynnikami przyczyniającymi się do zaniku kośćca mogą być urazy, trudna ekstrakcja , bakteryjne zapalenia dziąseł lub kości.

CO SIĘ DZIEJE W PRZYPADKU ZANIKU KOŚCI?

Zanik kości uniemożliwia wprowadzenie implantów w miejsce luki w uzębieniu ponieważ nie miałyby one oparcia i solidnego fundamentu. Co więcej, zanik kośćca może skutkować zmianą wyglądu zewnętrznego. Kształt szczęki oraz żuchwy zmienia się co może powodować zapadanie się policzków oraz wysunięcie się żuchwy do przodu. Również osoby noszące protezy zębowe mogą zauważyć nieporządane skutki zaniku kości. Proteza nie ma odpowiedniego podłoża, jej kształt musi być dostosowywany do zmieniającego się stanu i kształtu kości, a nawet wykonywana od nowa.

ODBUDOWA KOŚCI POD IMPLANTY

Odbudowa kości to proces wymagający cierpliwości i czasu. Tam gdzie zauważalny jest zanik kości umieszczane zostają mineralne granulki (biomateriał). To one powodują odbudowę tkanki kostnej w ciągu następnych kilku miesięcy. Ważne jest, aby całe leczenie nadzorowane było przez stomatologa, który dzięki doświadczeniu oraz umiejętnościom kontroluje postępy. Dopiero na odbudowanej kości wszczepiany zostaje implant. Zabieg daje perspektywy na poprawę uzębienia i pozwala na uzupełnienie nawet dużych ubytków.

PODNIESIENIE DNA ZATOKI SZCZĘKOWEJ

Podniesienie dna zatoki szczękowej to zabieg, który daje nadzieję pacjentom, u których należy wszczepić implant w miejscu górnych trzonowców a grubość kości jest zbyt mała. Leczenie to polega na wprowadzeniu biomateriału w przestrzeń między kością szczęki a błoną śluzową zatoki szczękowej. Zabieg ten znacząco ułatwia osadzenie implantu i umożliwia jego utrzymanie się odpowiednio przygotowując podłoże kostne. Raz pomyślnie wszczepiony implant, chroni kość przed ponownym zanikiem.

ZALETY ODBUDOWY KOŚCI Z KLINICE

  • Cały proces na bieżąco kontrolowany jest przez specjalistę
  • Zastosowanie tomografii komputerowej 3D do diagnostyki i planowania
  • Skuteczna metoda pozwalająca na osadzenie implantu w najlepszym miejscu
  • Poprawa wyglądu i kształtu twarzy.

Jak przeprowadzamy zabieg odbudowy kości??

Badanie wstępne

Zabieg zawsze konsultujemy ze specjalistą chirurgiem pracującym w naszej klinice.

Diagnostyka

Dla bezpieczeństwa zawsze przed zabiegiem wykonujemy tomografię 3D.

Plan leczenia

Specjalista chirurg i protetyk współpracują ściśle nad planem leczenia. Odbudowa kości jest przeprowadzana tam tylko gdzie jest konieczna. Jeśli to tylko możliwe staramy się oszczędzić pacjentowi ilość zabiegów i wykonujemy odbudowę kości jednocześnie z umieszczeniem implantu.

Higienizacja

Nadzór na higieną jamy ustnej jest niezbędny w trakcie całego procesu leczenia. Ułatwia gojenie I zmniejsza dolegliwości. Nasi pacjenci są pod kontrolą dypl. higienistki stomatologicznej.

Leczenie i efekty końcowe

Po kilku dniach od zabiegu zdejmowane są szwy. W trakcie gojenia pacjent pozostaje pod kontrolą chirurga. A po zakończeniu gojenia kości można odbudować brakujące zęby na implantach.

Umów się na konsultację!

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj ze stomatologiem

Umów wizytę teraz

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).