Baza wiedzy

Baza wiedzy to zbiór artykułów pogłebiających wiedzę stomatologiczną.
Znajdziesz w nich odpowiedzi na nurtująe pytania, porady i ciekawostki nt. zdrowia jamy ustnej.

Strona główna / Baza wiedzy / PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA W SOBOTA HOUSE OF DENTISTRY

Profilaktyka stomatologiczna w Sobota House of Dentistry

Nowoczesne gabinety stomatologiczne oferują profesjonalne zabiegi profilaktyczne takie jak skaling i piaskowanie. Zabiegi te powinny odbywać się co pół roku lub według indywidualnych potrzeb Naszych Pacjentów. Nasz gabinet stomatologiczny dba również o edukację Pacjentów. Dyplomowane higienistki stomatologiczne pracujące w Sobota House of Dentistry znakomicie przeprowadzają indywidualne dla każdego Pacjenta instruktaże higieny jamy ustnej, które uczą jak w prawidłowy sposób dbać o zęby oraz ułatwiają domową higienę.

Instruktaż higieny

Indywidualny instruktaż higieny przeprowadzany w Naszym gabinecie uważamy za podstawę profilaktyki przeciwpróchnicowej oraz periodontologicznej. Nasze dyplomowane higienistki stomatologiczne nauczą prawidłowej metody szczotkowania, biorąc pod uwagę to, jakiej szczoteczki na co dzień używa Pacjent. Podczas wizyty Pacjent dowie się również jak używać akcesoriów dodatkowych (nitka dentystyczna, szczoteczki międzyzębowe, irygator). Higienistki wspomną także o poprawnych nawykach żywieniowych, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby próchnicowej.  Ponadto na wizycie zostaną obliczone wskaźniki diagnostyczne np. API, PI lub OHI. 

Staramy się uświadomić Naszych Pacjentów, jakie są następstwa nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Nasz Personel postara się skutecznie zmotywować Państwa do działania.

Skaling

Skaling jest zabiegiem higienizacyjnym wykonywanym w Naszym gabinecie przez dyplomowane higienistki stomatologiczne. Zabieg polega na usunięciu złogów kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego przy użyciu skalera ultradźwiękowego. Urządzenie to pozwala usunąć złogi kamienia dzięki specjalnym drganiom końcówki. 

Robimy wszystko co w Naszej mocy, aby zabiegi przeprowadzane w Sobota House of Dentistry były jak najbardziej komfortowe dla Naszych Pacjentów. Skaling przy użyciu skalera ultradźwiękowego jest bardzo wygodny dla Naszych Pacjentów, ponieważ jego użycie gwarantuje krótszy czas zabiegu niż przy użyciu urządzeń ręcznych - daje to Pacjentowi dużo większy komfort. Po zabiegu powierzchnia zębów pozostaje gładka. Skaling powinien być przeprowadzany raz na pół roku, ale oczywiście może być i częściej - według indywidualnych potrzeb Naszego Pacjenta.

Piaskowanie

Piaskowanie jest zabiegiem polegającym na mechanicznym usuwaniu osadów i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą specjalnej piaskarki stomatologicznej. Urządzenie to uwalnia sprężone powietrze połączone z proszkiem i wodą. Ziarna piasku uderzając w ząb usuwają osady i przebarwienia. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom Naszych Pacjentów dyplomowane higienistki dobiorą piasek indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta, biorąc pod uwagę rodzaj Jego uzębienia. 

Piaskowanie zębów przywraca ich naturalny kolor. Dzieje się tak, ponieważ podczas zabiegu usuwane są powierzchniowe przebarwienia zębów oraz wygładzana jest ich powierzchnia. Nasi Pacjenci zauważają, że po zabiegu piaskowania proces odkładania płytki nazębnej i kamienia nazębnego trwa dużo wolniej. 

Zabieg piaskowania zalecamy raz na pół roku, ale może być wykonywany i częściej - według indywidualnych potrzeb Naszych Pacjentów.

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).