Baza wiedzy

Baza wiedzy to zbiór artykułów pogłebiających wiedzę stomatologiczną.
Znajdziesz w nich odpowiedzi na nurtująe pytania, porady i ciekawostki nt. zdrowia jamy ustnej.

Strona główna / Baza wiedzy / DENTOFOBIA – CZYM JEST, JAKIE SĄ PRZYCZYNY I JAK LECZYĆ

Dentofobia – czym jest, jakie są przyczyny i jak leczyć

Wielu Pacjentów zmaga się z dentofobią, czyli strachem przed wizytą i leczeniem w gabinecie stomatologicznym. Lęk ten często doprowadza do rezygnacji z systematycznych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym.

Objawy dentofobii

Objawy dentofobii są często zróżnicowane w odniesieniu do indywidualnych odczuć każdego z Pacjentów. Pewne jest jednak, że do najczęstszych możemy zaliczyć przede wszystkim przerażenie i głęboki lęk przed samą wizytą, co w następstwie prowadzi do unikania kolejnych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym. Jeśli Pacjent zmaga się z bólem i zdaję sobie sprawę, że odłożenie wizyty nie wchodzi w grę, dodatkowo mogą pojawić się objawy takie, jak: bóle głowy, stan podgorączkowy, trudności w zasypianiu, brak apetytu lub wymioty, a nawet i omdlenia.

Dentofobia u osób dorosłych - przyczyny

Dentofobia, która pojawia się u Pacjenta dopiero w wieku dorosłym może być spowodowana przez kilka ważnych czynników. Głównym, który powoduje lęk u Pacjenta dorosłego jest sytuacja bólowa z przeszłości, która wystąpiła podczas zabiegu stomatologicznego. Nasi Pacjenci zwracają również uwagę na pewność siebie oraz odpowiednie podejście Naszych Lekarzy, ponieważ zachwiane przez przeszłość zaufanie pacjenta na pewno wpływa bardzo mocno na przyszłość całego leczenia. Wielu Pacjentów, którzy trafili do Naszego gabinetu ma za sobą nieudane leczenia, a co za tym idzie – strach przed kolejną porażką personelu medycznego, co skutkuje jeszcze większym zniechęceniem do kolejnej wizyty. Spora grupa Pacjentów wspomina również o kwestiach finansowych, które niejednokrotnie i nieoczekiwanie przekraczały ich możliwości.

Leczenie pacjentów z dentofobią w Sobota House of Dentistry

Podczas wizyt w Naszym gabinecie Sobota House of Dentistry staramy się przezwyciężyć dentofobię u dorosłych Pacjentów, poprzez oferowanie bezbolesnego i co najważniejsze – skutecznego znieczulenia komputerowego CALAJECT. W Naszym gabinecie jest ono bezpłatne, ponieważ jesteśmy zdania, iż każdy Pacjent zasługuje na bezbolesne leczenie stomatologiczne. Nasz personel składa się z wykwalifikowanych Lekarzy i Dyplomowanych Higienistek Stomatologicznych, którzy posiadają duże pokłady wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, a przy tym wykazują dużo zrozumienia i cierpliwości w stosunku do Naszych Pacjentów. Wszyscy również posiadają indywidualne podejście do Pacjenta, chętnie odpowiadają na pytania oraz tłumaczą przebieg wykonywanych zabiegów, aby Pacjent był zawsze w pełni świadomy wszystkich podejmowanych kroków w trakcie leczenia. Nasze Asystentki Stomatologiczne współpracując z lekarzem robią wszystko, aby czas trwania zabiegu był jak najkrótszy i jak najbardziej optymalny dla wszystkich. Trafia do Nas sporo Pacjentów, którzy są niezadowoleni z leczenia w poprzednim gabinecie i chcą zmienić jego efekty, ale mają obawy, że ponownie leczenie nie przebiegnie zgodnie z ich myślą. Rozumiemy ich doskonale, dlatego przed rozpoczęciem leczenia tworzymy dla Pacjenta indywidualny plan leczenia oraz jego kosztorys, który jest wspólnie omawiany i jasno przedstawiony przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań.

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).